buttonbuttonbuttonbuttonbuttonbuttonbuttonbuttonbuttonbutton
     
  To len zachraňujem svet

               To len zachraňujem svet je prvým hraným celovečerným filmom nezávislej skupiny filmových tvorcov SG-production. Má za cieľ predstaviť amatérsku a poloprofesionálnu tvorbu na Slovensku. Nemá ambíciu dosiahnuť kvalitu hollywoodskych filmov, avšak tvorcovia vďaka svojim predošlým skúsenostiach v daných oblastiach (aj profesionálne) chcú dosiahnuť čo najvyššiu kvalitu po všetkých stránkach, čo sa týka scenáru, myšlienky, kamery, efektov, hereckých výkonov a podobne. Je určený na premietanie prednostne v rámci filmových klubov. Dej sa odohráva v školskom prostredí, avšak nie je to ani zďaleka klasický teenagerský film. Má hlbšiu myšlienku, určenú možno predsa len pre mladšie publikum, avšak každý si vo filme môže nájsť niečo svoje.

               Sebastián je utiahnutejší typ človeka. Je od srdca dobrý, avšak to mu prináša viac utrpenia ako úspechov. Jedného dňa však spadne na zem krieda a všetko naokolo sa začne meniť. Budovy sa dvihnú, zošity sa rozletia, dievča zo sna ujde a možno niečo povie aj Miriam.

               Slovenský celovečerný amatérsky film o tom, ako človek dokáže v sebe nájsť mnoho skrytého, spoznať samého seba, zmeniť sa, zmeniť svoje okolie, niečo po sebe zanechať a tým zachrániť svet.

To len zachraňujem svet
SR, 2012, slovensky, 85 min., stereo, 2,35:1
hrajú:
Pavol Matava, Ester Víznerová, Denisa Brežinová, Barbora Hudačeková, Maroš Bobulský,
Lukáš Vízner, Dávid Šťastný, Samuel Bobák, Anna Bartková,
scenár, réžia, produkcia:
Stanislav Griguš, Alžbeta Brčiaková, Pavol Smoleň, Martina Tlachová, Patrik Benyak, Lukáš Fiolek,
www.tolenzachranujemsvet.sgproduction.sk


Nájdete nás aj na CSFD:
http://www.csfd.cz/film/330759-to-len-zachranujem-svet/